ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

Wynajmujesz swoją nieruchomość? Zobacz co wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie.

A do tego sąsiedzi i inne przeszkody...

A gdy nie ma ani ognia, ani wody...

Bo diabeł tkwi w szczegółach...

Zakres ubezpieczenia może obejmować szkody powstałe wskutek działania sił przyrody (np. powódź, zalanie, pożar, wichura) oraz wskutek włamania lub rabunku.

Ochrona może obejmować również szkody powstałe bez względu na ich przyczynę - nawet kiedy Ty sam lub Twoi bliscy doprowadzicie przez nieuwagę do zniszczenia Waszego mienia. 

Ochroną ubezpieczeniową możemy objąć dom, mieszkanie, dom w budowie lub domek letniskowy oraz wszelkie przedmioty znajdujące się wewnątrz nieruchomości (m.in. sprzęt RTV, AGD, antyki), a także na posesji lub na tarasie
(np. meble ogrodowe). 

Podstawowym ubezpieczeniem Twojego majątku jest tzw. ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych. Bez względu na to, w którym Towarzystwie zawrzesz takie ubezpieczenie, obejmuje ono wypłatę odszkodowania w  okolicznościach związanych z  działaniem żywiołów:

  • ognia (pożar),

  • wody (zalanie, powódź),

  • wiatru (huragan).

 

Proste, prawda? Nie do końca... 

Wyobraź sobie niedzielne popołudnie. W całym domu roznosi się lekko słodkawy zapach pieczonego mięsa. Wszyscy czekają, aż pomarańczowa brytfanna wyląduje na stole i każdy z domowników będzie mógł rozkoszować się długo wyczekiwaną ucztą. Niestety… pech chce, że ciężkie naczynie przez nieuwagę Pana domu ląduje na szklanej płycie indukcyjnej i dokonuje aktu zniszczenia kosztownego sprzętu AGD…

Czy Twoja polisa obejmuje tego rodzaju sytuację?

Utrzyma? Mąż zapewniał, że na pewno utrzyma! Nowa szafka nad blatem kuchennym miała pomieścić (i udźwignąć) wszystko to, co ciągle pałęta się po zakamarkach kuchni.
"Trzymała do czasu, gdy nie wstawiłam tam dwóch słojów i butelki z nalewką. Spadający mebel nie dość, że uszkodził pół kuchni (w tym  podłogę), to jeszcze pozostawił uroczą wyrwę na ścianie."

Jak zachowa się ubezpieczyciel wobec pewnego siebie męża?

Podczas pobytu w słonecznej Italii dwójka łupieżców postanowiła przysposobić kilka wartościowych przedmiotów z Waszego domu. Szukali, szukali i oprócz dawno nieużywanego iPoda, dwóch srebrnych łańcuszków oraz nowej frytkownicy, nic nie znaleźli. Upust swojej frustracji dali tłukąc led'owy ekran telewizora, tnąc skórzane meble w salonie i zalewając parter budynku. 

Czy Wasza polisa od kradzieży uwzględnia skutki dewastacji?

Czy otrzymasz odszkodowanie, jeżeli pożar będzie wynikiem Twojego roztargnienia (np. pozostawisz włączone żelazko lub garnek na rozpalonej kuchence gazowej)?  

Co zrobi ubezpieczyciel, jeżeli przyczyną zalania Twojego apartamentu będzie pęknięcie rury, której właścicielem jest spółdzielnia mieszkaniowa?

Remontujesz swoją nieruchomość. Podczas demontażu kaloryfera "zdolna" ekipa dokonuje aktu zniszczenia parkietu oraz terakoty. Czy Twoja polisa obejmuje takie zdarzenia?   

Kochasz rower. To najlepszy środek transportu w mieście, choć lawirowanie po wąskich uliczkach bywa nie lada wyzwaniem. Tego dnia myślałeś, że się zmieścisz..., że nie zahaczysz tego lusterka w  zaparkowanym pojeździe. 

Po krótkiej wymianie uprzejmości z właścicielem auta i dosadnych wyjaśnieniach policji okazało się, że wina jest po Twojej stronie. Koszt wymiany i zakupu lusterka przekroczył wartość roweru. 

Miałeś już tego nie robić... nie "nastawiać pralki", kiedy wychodzisz z domu. Ale przecież to takie  wygodne. Wracasz z pracy i pozostaje tylko rozwiesić pachnące pranie. Niestety... podczas prania uszkodził się wężyk wodny. Woda lała się przez 6 godzin, bo dopiero sąsiad z pierwszego piętra zauważył zacieki w swojej łazience.

To było bardzo drogie pranie. Twoja podłoga i Twoje meble to jedno. Sąsiedzi swoje straty wycenili łącznie na 65 000 zł.

FORMULARZ

KONTAKT

Powiedz nam więcej o swoim domu lub mieszkaniu. Wypełnij krótki formularz.

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy propozycje ubezpieczenia.

Życie pisze różne scenariusze. Skorzystaj z naszego planu pomocy.

ZOBACZ

UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI

Na początku był ogień, potem była woda. Dziś przyczyna może nie mieć znaczenia.

ART Ubezpieczenia sp. z o.o. ul. Sympatyczna 18/28, 80-176 Gdańsk, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000894352, NIP: 5833426323, kapitał zakładowy: 5 100,00 PLN

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

kontakt@artubezpieczenia.com.pl

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

KONTAKT

STOWARZYSZENIE MIESZKANICZNIK

ubezpieczenia podróżne

ubezpieczenia zdrowotne

ubezpieczenia na życie

ubezpieczenia pojazdów

ubezpieczenia pojazdów firmy

ubezpieczenia pracowników

ubezpieczenia OC

firmy pozostałe

firmy zarządzające wynajmem (podnajmem) nieruchomości

osoby fizyczne

ubezpieczenia majątku

ubezpieczenia nieruchomości

etyka pracy

materiały filmowe

zespół

firmy

klienci indywidualni

OFERTA

KONTAKT DO UBEZPIECZYCIELI

INFORMACJE PRAWNE

O NAS

START

+48 782 550 170

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie
ART Ubezpieczenia - facebook