*suma świadczeń i odszkodowań wypłaconych przez ubezpieczycieli w 2020 r. w ramach ubezpieczenia OC ppm. Źródło tutaj

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

Z racji tego, że życie pisze różne, najbardziej niespodziewane scenariusze, w naszej ofercie posiadamy ubezpieczenie zapewniające ochronę bez względu na przyczynę powstania szkody.

Ubezpieczenie autocasco sfinansuje naprawę Twojego pojazdu m.in. w sytuacji jego kradzieży, uszkodzenia wskutek kolizji z Twojej winy, szkód spowodowanych przez zwierzęta oraz żywioły.  

Odszkodowanie może obejmować naprawę i polakierowanie nadkola pojazdu, który "zahaczyłeś" cofając swoje auto. Może jednak również oznaczać wypłatę comiesięcznej renty rowerzyście, którego ze swojej winy potrąciłeś podczas wyprzedzania lub tzw. lewoskrętu. Dlatego to najważniejsze ubezpieczenie i dla zapewnienia bezpieczeństwa nas wszystkich dobrze, że jest... obowiązkowe!

Wbrew obiegowej opinii obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia ochronę Twojego majątku. Nie od zdarzeń w Twoim pojeździe, ale od szkód które Twój pojazd wyrządzi innym osobom, pojazdom czy budynkom.

KONTAKT

Dobierzemy ubezpieczenie, które zapewni Ci spokój na drodze. Skontaktuj się z nami.

Kłopoty to nie tylko wypadki

Dwa proste pytania...

Autocasco, czyli jak wiele może nas zaskoczyć

Zakres ubezpieczenia może obejmować szkody powstałe wskutek działania sił przyrody (np. powódź, zalanie, pożar, wichura) oraz wskutek włamania lub rabunku.

Ochrona może obejmować również szkody powstałe bez względu na ich przyczynę - nawet kiedy Ty sam lub Twoi bliscy doprowadzicie przez nieuwagę do zniszczenia Waszego mienia. 

Ochroną ubezpieczeniową możemy objąć dom, mieszkanie, dom w budowie lub domek letniskowy oraz wszelkie przedmioty znajdujące się wewnątrz nieruchomości (m.in. sprzęt RTV, AGD, antyki), a także na posesji lub na tarasie
(np. meble ogrodowe). 

Mity o obowiązkowym ubezpieczeniu OC: 

  • "to tylko obowiązek",

  • "to nie dla mnie, od niczego mnie nie chroni",

  • "gdybym nie musiał, to bym nie kupował".

 

Na pewno?

Zwarcie instalacji elektrycznej w Twoim pojeździe wywołało pożar. Wskutek rozprzestrzenienia się ognia kompletnemu zniszczeniu uległy cztery inne pojazdy.
Czy w tej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie? 

Podróżujesz z rodziną. Wskutek niezachowania ostrożności na drodze uderzasz w barierki. Pasażerom udzielono pierwszej pomocy, jednak wymagać będą leczenia oraz rehabilitacji.
Czy z  własnego ubezpieczenia OC pojazdu będziesz mógł pokryć takie wydatki?  

Co do zasady pamiętasz o nim, ale pośpiech to zły doradca. Hamulec ręczny. Zaparkowałeś swoje auto i tylko na moment udałeś się do sklepu. Wychodzisz z marketu, a auta nie ma. Twój pojazd stoczył się kilkadziesiąt metrów i z dużym impetem uderzył w ogrodzenie budynku. Szczęście w nieszczęściu: nikomu nic się nie stało. Tylko auto wymaga dużego remontu.  

Dobre ubezpieczenie autocasco uwzględnia takie sytuacje.

Wydawałoby się, że nie zdarzy się to w centrum wojewódzkiego miasta. Slalom na usianej wybojami drodze kończy ogromny huk, po czym auto dziwnie "ściąga" na prawą stronę. Laweta, mechanik, diagnoza: wyrwany wahacz wraz z mocowaniem, uszkodzona alufelga. 

Są dwa wyjścia: sądzić się z miastem lub skorzystać z dobrze dobranego ubezpieczenia autocasco.

Błękitne niebo, słońce, kabriolet. Idealny przepis na weekendowy wypad. Niestety, drogowcy wpadli na pomysł zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu, które znasz od dziecka. Zgubna rutyna i stłuczka z Twojej winy. 

Poczucia irytacji ("dlaczego nie zauważyłem") nie uśmierzymy, ale zapewnimy pomoc w szybkiej naprawie auta i skorzystania z pogodnego weekendu.

Późno wstaliście, zatem pośpiesznie zbierasz się do pracy. Szybka kawa, kanapka. W jedną rękę łapiesz teczkę, w drugą worek przedszkolaka. Auto załadowane, pasy zapięte. Przekręcasz kluczyk w stacyjce... głuchy stukot. Przekręcasz ponownie... niewielkie zakrztuszenie. Przekręcasz po raz trzeci... złowroga cisza. 

Ubezpieczyciel szybko sprowadził pomoc, a pojazd dało się usprawnić na miejscu (rozładowany akumulator). 

Rodzinny urlop. Cel  eskapady:  Chorwacja. Granica Polski, Austria, Słowienia i już pędziliście do Zadaru. Od początku auto miało jakby mniej mocy, jednak uznałeś, że może to tylko złudzenie. Na 163 kilometrze autostrady E65 pojazd odmówił dalszej współpracy.

Ubezpieczyciel zapewnił szybkie holowanie auta do autoryzowanego warsztatu w Zagrzebiu oraz pojazd zastępczy na okres całego urlopu. Wypoczynek pozostał niezakłócony. 

Tankownie. Czynność wykonywana mechanicznie. Chwila zagapienia, ważny telefon i  zamiast oleju napędowego... zatankowałeś benzynę. Dobrze, że nie słuchałeś "doradców", aby się nie przejmować, odpalić i paliwo samo się wymiesza. Takie działanie uszkodziłoby silnik. 

Ubezpieczyciel w 30 minut zorganizował holowanie do warsztatu, a mechanik tego samego dnia opróżnił bak pojazdu. 

UBEZPIECZENIA POJAZDÓW

Przez obowiązek wart 9 mld zł rocznie*, po szybką pomoc przy złapaniu przysłowiowej gumy.

ART Ubezpieczenia sp. z o.o. ul. Sympatyczna 18/28, 80-176 Gdańsk, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000894352, NIP: 5833426323, kapitał zakładowy: 5 100,00 PLN

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

kontakt@artubezpieczenia.com.pl

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

KONTAKT

STOWARZYSZENIE MIESZKANICZNIK

ubezpieczenia podróżne

ubezpieczenia zdrowotne

ubezpieczenia na życie

ubezpieczenia pojazdów

ubezpieczenia pojazdów firmy

ubezpieczenia pracowników

ubezpieczenia OC

firmy pozostałe

firmy zarządzające wynajmem (podnajmem) nieruchomości

osoby fizyczne

ubezpieczenia majątku

ubezpieczenia nieruchomości

etyka pracy

materiały filmowe

zespół

firmy

klienci indywidualni

OFERTA

KONTAKT DO UBEZPIECZYCIELI

INFORMACJE PRAWNE

O NAS

START

+48 782 550 170

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie
ART Ubezpieczenia - facebook