ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

Nie musisz znać się na pojęciach i zagadnieniach ubezpieczeniowych.
Dopasujemy ubezpieczenie do specyfiki wynajmu Twojego mieszania.

Dobra widomość: możemy ubezpieczyć Twój lokal od obu wspomnianych rodzajów zdarzeń. To jednak początek...

Podobnie jak w poprzednich przykładach, najemcy mogą wyrządzić szkodę w sposób nieumyślny lub umyślny.
Ważne: nie ma możliwości ubezpieczenia się od szkód wyrządzonych osobom trzecim w sposób umyślny.

Powyższe przykłady pokazują, że szkody innym osobom może powodować "Twoje mieszkanie" (najczęściej elementy jego wyposażenia) oraz osoby z niego korzystające.

Jak widzisz szkody, które wyrządzą najemcy w Twoim mieniu mogą mieć charakter nieumyślny (perfumy nie zostały celowo zrzucone do umywalki) lub charakter umyślny (bo każdy student wie, że skacząc po sedesie, prędzej czy później doprowadzi do jego zniszczenia). 

Ogień, woda i wiatr...

Zakres ubezpieczenia może obejmować szkody powstałe wskutek działania sił przyrody (np. powódź, zalanie, pożar, wichura) oraz wskutek włamania lub rabunku.

Ochrona może obejmować również szkody powstałe bez względu na ich przyczynę - nawet kiedy Ty sam lub Twoi bliscy doprowadzicie przez nieuwagę do zniszczenia Waszego mienia. 

Ochroną ubezpieczeniową możemy objąć dom, mieszkanie, dom w budowie lub domek letniskowy oraz wszelkie przedmioty znajdujące się wewnątrz nieruchomości (m.in. sprzęt RTV, AGD, antyki), a także na posesji lub na tarasie
(np. meble ogrodowe). 

Ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń niezależnych od jego wynajmu to pierwsze zadanie. Na ten temat przeczytasz na stronie "Ubezpieczenia nieruchomości"

PRZEJDŹ

Studenci, czyli temat rzeka. W bieżącym roku akademickim trafiłeś na miłych żaków z wydziału IT. Nic nie zapowiadało, że impreza z okazji zaliczenia sesji skończy się kompletną dewastacją toalety oraz części salonu. Ponoć to nie oni ale koledzy... ponoć coś brali... fakt jest taki, że studenci szybko się "rozpłynęli", a remont pochłonął ponad 12.000 zł.  

Czy jest szansa na odszkodowanie z ubezpieczenia?

Wynajmujesz apartament turystom. Młoda para z kilkuletnim dzieckiem jest mile widzianym klientem, który nie przysparza większych problemów. Nie inaczej było tym razem... oprócz małego incydentu: w szafce zlokalizowanej nad umywalką rodzina umieściła swoje kosmetyki. Pech chciał, że sięgając po golarkę elektryczną, najemca zahaczył o flakon perfum. Ten spadając do ceramicznej umywalki spowodował jej pęknięcie.

Czy depozyt wystarczy na wymianę sanitariatu? 

Wróćmy jeszcze na moment na imprezę naszych studentów. Wiemy już, że skutkiem zabawy było zdemolowane Twoje mieszkanie. Jak się jednak okazało ucierpiał również zaparkowany pod oknem samochód sąsiada, bo któryś z uczestników "zabawy" uznał, że rzut doniczką do celu to dobra rozrywka. 

Mamy zatem sytuację celowego uszkodzenia mienia innych osób przez najemców Twojego lokalu. 

Z innej perspektywy. Turyści przez swoje roztargnienie pozostawili na kuchence elektrycznej garnek z resztką obiadu. Nagrzane do czerwoności naczynie spowodowało pożar. Ogień z kuchni Twojego apartamentu przeniósł się na sąsiednie mieszkania. Konsekwencją było kompletne zniszczenie dwóch pomieszczeń i osmolenie elewacji budynku .

W tym przypadku przyczyna ognia leży w pełni po stronie turystów. 

Wróćmy do naszych turystów. Po obfitym śniadaniu postanowili włączyć zmywarkę i udać się na zwiedzanie miasta. Po powrocie w lokalu zastali wodę po kostki oraz trzech rozsierdzonych sąsiadów, którym woda lała się do mieszkań.

Przyczyną zalania był nieszczelny wężyk doprowadzający wodę do zmywarki... zmywarki będącej wyposażeniem Twojego mieszkania.

FORMULARZ

KONTAKT

Powiedz nam więcej o swoim domu lub mieszkaniu. Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy propozycje ubezpieczenia

Podczas zalania spowodowanego nieszczelnym wężykiem Twojej zmywarki ucierpiało mienie, będące własnością turystów najmujących Twój apartament. Czy moją oni wnieść roszczenie przeciwko Tobie, a Ty możesz się od takich zdarzeń ubezpieczyć?

Co w sytuacji, gdy najemcy nie doprowadzą do zniszczenia Twojego mienia, ale po prostu dokonają jego kradzieży (np. wrócą do siebie "bogatsi" o Twój telewizor)? Czy od tego rodzaju sytuacji również możesz się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie nieruchomości przekazanej do użytkowania innym osobom (na wynajem) to zagadnienie, które spędza sen z powiek inwestorom:

  • czym mogą zaskoczyć najemcy? 

  • co można, a czego nie można ubezpieczyć? 

  • czy mienie inwestora może spowodować szkodę najemcy?

 

Po kolei... 

Najemcy, a Twoje mienie

Osoba, której powierzyłeś swoją nieruchomość może wyrządzić w niej szkody. Bez względu na to czy najem ma charakter krótko czy długoterminowy mogą mieć one dwojaki charakter:

Najemcy, a mienie innych osób

Szkody wyrządzone w Twoim mieniu to pierwszy punkt.
Drugim wyzwaniem są perypetie związane uszkodzeniem majątku lub zdrowia osób trzecich. 

UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI NA WYNAJEM

Co musisz wziąć pod uwagę?

ART Ubezpieczenia sp. z o.o. ul. Sympatyczna 18/28, 80-176 Gdańsk, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000894352, NIP: 5833426323, kapitał zakładowy: 5 100,00 PLN

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

kontakt@artubezpieczenia.com.pl

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie

KONTAKT

STOWARZYSZENIE MIESZKANICZNIK

ubezpieczenia podróżne

ubezpieczenia zdrowotne

ubezpieczenia na życie

ubezpieczenia pojazdów

ubezpieczenia pojazdów firmy

ubezpieczenia pracowników

ubezpieczenia OC

firmy pozostałe

firmy zarządzające wynajmem (podnajmem) nieruchomości

osoby fizyczne

ubezpieczenia majątku

ubezpieczenia nieruchomości

etyka pracy

materiały filmowe

zespół

firmy

klienci indywidualni

OFERTA

KONTAKT DO UBEZPIECZYCIELI

INFORMACJE PRAWNE

O NAS

START

+48 782 550 170

ART Ubezpieczenia majątek OC najemcy OC firmy wynajem mieszkania ubezpieczenia na życie online zdalnie
ART Ubezpieczenia - facebook